Pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników" za nami...

W piątek, 10 marca, zakończył się pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników", do którego przystąpiliśmy w październiku ubiegłego roku. Jego celem było wyłonienie po trzech półfinalistów w obu kategoriach klasowych. Uczestnicy pierwszego etapu zdobywali zaliczenia/sprawności poprzez czytanie proponowanych przez organizatorów książek i rozwiązywanie przygotowanych do nich testów. Spośród 15 uczniów z klas II - VI, którzy wzięli w nim udział tylko 7 zdobyło wymagane 10 sprawności. Są to:

Do półfinału mogły zakwalifikować się tylko po 3 osoby z każdej kategorii wiekowej. W kategorii klas IV - VI mamy dwie półfinalistki. Natomiast uczniów klas II - III czekała dogrywka - test kwalifikacyjny. Do jego zaliczenia wymagana była znajomość treści książki Marii Kownackiej "Rogaś z Doliny Roztoki". Owa dogrywka zadecydowała, że w półfinale naszą szkołę w kategorii klasa I - III będą reprezentować:

• Dominik Fijałek kl. II
  • Natalia Mościcka kl. III
  • Wiktoria Zając kl. III

Przed naszymi uczniami kolejne wyzwania. Rozpoczęły się bowiem przygotowania do półfinałów, które odbędą się 21 kwietnia 2017 roku. Już dziś trzymamy za nich kciuki. A oto książki półfinałowe, z którymi muszą zmierzyć się nasi Czytelnicy:

• kl. 1-3 - "Bohaterski miś" Bronisławy Ostrowskiej
  • kl. 4-6 - "Tomek na Czarnym Lądzie" Alfreda Szklarskiego