14 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół w Białce odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek pt."Wesoła Nowina".

WYŚPIEWANE MIEJSCA

Konkurs Kolęd i Pastorałek "Wesoła Nowina" pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski pana Wiesława Mazurka skierowany był do dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, szkół podstawowych oraz młodzieży z gimnazjów.

Naszą szkołę w kategorii klas I - III reprezentował zespół "Żabki z Żabikowa" w składzie: Kacper Panek z kl. II, Dominik Fijałek z kl. II, Wiktoria Zając z kl. III oraz Jakub Piekarski z kl. III. Zespół zaśpiewał utwór "Gore gwiazda Jezusowi". Uczniowie zajęli I miejsce. Do występu zostali przygotowani przez panie: Annę Koczkodaj i Annę Struczyk.

W kategorii klas I - III jako solistka wystąpiła uczennica kl. III Wiktoria Zając, która wykonała kolędę "Gdy śliczna Panna"
i także wyśpiewała sobie I miejsce. Do występu uczennicę przygotowała pani Małgorzata Musiejuk.

W kategorii klas IV - VI jury przyznało dwa wyróżnienia. Jedno z nich otrzymał zespół z naszej szkoły w składzie: Sandra Wągrodna i Małgorzata Niebrzegowska z kl. V oraz Katarzyna Mazurek i Wiktoria Niewęgłowska z kl. VI. Uczennice zaśpiewały "Hej, w Dzień Narodzenia" oraz "Książe Pokoju".

Uczennica kl. V Sandra Wągrodna wystąpiła też jako solistka. Wykonała utwory "Maleńka miłość" i "Mizerna cicha". Zajęła III miejsce. Zarówno zespół, jak i solistkę do występu przygotowała pani Anna Żurawska.

Zdolni, młodzi wokaliści ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie otrzymali z rąk organizatorów konkursu gratulacje, puchar, pamiątkowe dyplomy oraz upominki rzeczowe.

Gratulujemy wyśpiewanych miejsc i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Koczkodaj