Dzień Edukacji Narodowej

W piątek, 14 października, o godzinie 11.00 w naszej szkole rozpoczęła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Oprócz uczniów i nauczycieli przybyli Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek i Przewodnicząca Rady Gminy Anna Grochoła. Pojawili się zaproszeni goście, a wśród nich emerytowani nauczyciele, rodzice, sołtysi wsi Żabików i Bedlno.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani dyrektor Teresa Łukaszczuk.

W swym przemówieniu nawiązała do genezy obchodzonego w tym dniu święta. Podkreślając rangę zawodu nauczyciela, powiedziała między innymi: „Bez tego prestiżu nie wychowamy dobrego człowieka i obywatela. Potrzebne jest wszystkim dobrze wykształcone i wysoko moralne pokolenie wychowane w duchu wartości chrześcijańskich. A wszystko zaczyna się w domu, a następnie w szkole.” Złożyła wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia. Następnie wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom obsługi. Otrzymali je: niżej podpisana, Ewa Kondraszuk, Jan Kondraszuk, Marta Chruścik, Anna Koczkodaj, Anna Struczyk, Anna Ochnio, Katarzyna Mikulska, Natalia Trochonowicz oraz Barbara Cieślak, Bożena Mazurek, Elżbieta Niebrzegowska i Marek Świercz.

Jako kolejny głos zabrał Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, który oprócz życzeń przekazał Nagrody Wójta. Trafiły one w ręce pań: Teresy Łukaszczuk, Marty Chruścik oraz niżej podpisanej.

Kolejnym punktem programu była część artystyczna w wykonaniu uczniów klas V-VI pod kierunkiem niżej podpisanej. Dzieci przedstawiły jeden dzień z życia szkoły z lekkim przymrużeniem oka.

Uczniowie wręczyli swym pedagogom kwiaty i rozeszli się do domów. Nauczycieli zaś czekała pyszna niespodzianka. Rodzice na czele z przewodniczącą Rady Rodziców panią Barbarą Wągrodną przygotowali pyszny obiad. Nie zabrakło także słodkiego deseru w postaci tortu.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Nawet słońce tego dnia wyszło zza chmur.

Anna Żurawska