"Gdzie wszyscy, tam nadzieja - jubileusz Chrztu Polski"

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Wzięli udział w konkursach, które miały na celu kształtowanie świadomości, że Polska ma ponad tysiącletnią narodową historię i chrześcijańską tradycję.

W miejsko-gminnym konkursie plastycznym „Gdzie wszyscy, tam nadzieja - jubileusz Chrztu Polski” wzięło udział 49 uczniów. Dorota Koczkodaj z oddziału przedszkolnego dla dzieci 5-cio i 6-cioletnichz z naszej szkoły pod kierunkiem pani Magdaleny Palczewskiej zdobyła III miejsce.

W konkursie recytatorskim "Nie rzucim ziemi skąd nasz ród" uczennica kl. VI Katarzyna Mazurek przygotowywana przez panią Annę Żurawską zdobyła wyróżnienie.

Gala podsumowująca konkursy plastyczny i recytatorski "Gdzie wszyscy, tam nadzieja" odbyła się 5 października w Radzyńskim Ośrodku Kultury. Wydarzenie rozpoczęło się od otwarcia wystawy prac konkursu plastycznego.

W części drugiej spotkania licznie zebrana publiczność, wśród której byli m.in. burmistrz Jerzy Rębek, starosta radzyński Lucjan Kotwica, ks. proboszcz Roman Wiszniewski, dyrektorzy szkół z terenu miasta i gminy, ze wzruszeniem wysłuchała dwugodzinnego koncertu, w którym wspaniale wykonane pieśni patriotyczne przeplatały się z poruszającymi recytacjami. Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny "Żabki z Żabikowa" w składzie: Dominik Fijałek i Kacper Panek z kl. II, Wiktoria Zając z kl. III oraz Małgorzata Niebrzegowska i Sandra Wągrodna z kl. V.

7 października w sali kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury podczas uroczystej sesji naukowej z okazji 1050-lecia rocznicy Chrztu Polski zostały wręczone nagrody za udział w konkursach. Naszą szkołę reprezentowały Katarzyna Mazurek i Dorota Koczkodaj wraz ze swymi rodzicami.

Teresa Łukaszczuk