Gminne Zawody w Biegach Przełajowych o Puchar Wójta Gminy Radzyń Podlaski

Nasza szkoła wzięła udział w Biegach Przełajowych, które odbyły się 30.05.2017r. w lasku w miejscowości Paszki Duże. Naszymi rywalami byli uczniowie i uczennice ze Szkół Podstawowych z Białki, Zabiela i Paszk - gospodarze zawodów. Biegacze i biegaczki testowali swoją wytrzymałość i wolę walki w różnych warunkach terenowych na dystansach (400m, 600m, 800m i 1000m) w zależności od wieku i płci. Sędziowie stojący na trasie dbali o bezpieczeństwo uczestników biegów.

W konkurencji indywidualnej zajęliśmy 4 miejsca medalowe:

Klasa IV
Dziewczęta: Maja Kitrasiewicz - VI miejsce, Wiktoria Książek - V miejsce
Chłopcy: Damian Koczkodaj - VI miejsce, Rafał Ochnio - VII miejsce

Klasa V
Dziewczęta: Nikola Kuśmierowska - I miejsce, Amelia Grochowska - II miejsce
Chłopcy: Michał Mazurek - I miejsce

Klasa VI
Dziewczęta: Wiktoria Buchaj - V miejsce, Katarzyna Mazurek - I miejsce
Chłopcy: Jakub Matynkowski - IV miejsce

Klasyfikacja drużynowa:

1. ZS Białka
  2. ZS Zabiele
  3. SP Żabików
  4. SP Paszki

Po ukończonej rywalizacji, tradycyjnie już nastąpiło wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku, które było okazją do odzyskania sił i wymiany wrażeń między uczestnikami biegu.

Imprezę uroczyście zakończyli pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Paszkach Dużych Krystyna Nowak, Wójt Gminy Radzyń Podlaski pan Wiesław Mazurek oraz Zastępca Wójta pan Ireneusz Bogusz, wręczając zwycięzcom indywidualne medale i drużynowe puchary.

Monika Fijałek