3 lutego 2017 r. o godz. 11:30 w Szkole Podstawowej w Żabikowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka.

BABCIU, DZIADKU KOCHAMY WAS!

Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z piękniejszych dni w roku. W związku z tym w naszej szkole 3 lutego odbyła się uroczysta akademia dla Babć i Dziadków zorganizowana z okazji Ich święta. Frekwencja dopisała. Zaproszeni goście przybyli punktualnie, aby móc podziwiać swoje wnuki.

W uroczystości wystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych (3 i 4 latki oraz 5 i 6 latki), a także uczniowie klas I - III. Na początku przybyłych gości przywitali przedstawiciele poszczególnych klas: Nikola Siemionek z kl. I, Kacper Panek z kl. II oraz Jakub Piekarski z kl. III. Następnie wszystkie występujące dzieci z wielkim przejęciem recytowały wzruszające wiersze, śpiewały piosenki związane tematycznie z tymże świętem oraz zatańczyły "Kolorowy taniec". Uczennica kl. V Małgorzata Niebrzegowska złożyła życzenia dostojnym gościom od Samorządu Uczniowskiego i wspólnie zaśpiewano "Sto lat...". Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Teresa Łukaszczuk, która również złożyła przybyłym Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia. Po wystąpieniu pani dyrektor dzieci wręczyły wzruszonym gościom własnoręcznie wykonane upominki. Były to piękne laurki z życzeniami. Zwieńczeniem tego dnia był słodki poczęstunek dla Babć i Dziadków przygotowany przez rodziców.

Cała uroczystość przebiegła w miłej, serdecznej atmosferze. Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, radości, wspomnień, a nawet łez szczęścia.

Uroczystość przygotowały oraz czuwały nad jej przebiegiem panie: Monika Fijałek, Natalia Trochonowicz, Magdalena Palczewska, Katarzyna Mikulska, Anna Koczkodaj i Anna Struczyk.

Wszystkim Babciom i Dziadkom dziękujemy za piękne chwile i jeszcze raz życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Anna Koczkodaj