226 rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 28 kwietnia w naszej szkole świętowaliśmy 226 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Apel z tej okazji jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna
i Patriotyzm. Ten dzień przybliża nam fakty z historii Polski, często zapomniane i nie do końca rozumiane przez dzieci.

Na tę okoliczność uczniowie klasy V, pod czujnym okiem niżej podpisanej, przygotowali montaż słowno - muzyczny pod hasłem "Kocham Cię, Polsko!". Dopełnieniem całości były pieśni patriotyczne przepięknie wykonane przez - Małgorzatę Niebrzegowską i Sandrę Wągrodną. W uroczysty nastrój wprowadziły nas także dekoracje wykonane przez Panią Ewę Kondraszuk oraz kotyliony i biało - czerwone flagi łopoczące w rękach najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Na koniec uczniowie klas III - VI, przygotowani przez Panią Monikę Fijałek, zatańczyli poloneza według kompozycji Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz". Ich taniec wzbudził dreszcze i zachwyt wśród wszystkich zebranych.

Pani Dyrektor także zabrała głos. Odniosła się do wydarzeń sprzed 226 lat i pogratulowała uczniom udanego występu. Zaprosiła także wszystkich, w imieniu władz samorządowych gminy, miasta i powiatu, do udziału w uroczystościach majowych w Radzyniu Podlaskim.

Anna Żurawska